Diyafram Mili Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Diyafram Mili, otomobil motorunun emme sisteminde bulunan bir parçadır. Diyafram mili, motorun hava ve gazın emilmesini ve atılmasını sağlar. Diyafram mili, motorun çalışma sırasında yüksek sıcaklık ve basınç altında çalışır ve zaman içinde zayıflayabilir veya hasar görebilir. Diyafram mili hasarı, motorun düzensiz çalışmasına ve performansını düşürmesine neden olabilir.

Diyafram Mili , İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler D

Dengeleme Kolu Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Dengeleme Kolu, otomobillerin fren sisteminde bulunan bir parçadır. Dengeleme kolu, fren balatalarının fren kaliperine doğru hareket etmesini sağlar ve fren sisteminde dengenin sağlanmasını amaçlar.

Dengeleme Kolu, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler D

Direksiyon Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Direksiyon, otomobillerin hareketlerini kontrol etmek için kullanılan bir sistemdir. Direksiyon sistemi, aracın ön kısmında bulunan direksiyon simidiyle çalışır ve aracın hareketlerini kontrol etmek için kullanılır.

Direksiyon, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler D

Dişli Mili Contası Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Dişli mili contası, bir araçta bulunan mili ve dişli sistemini çalışır hale getiren bir parçadır. Mili, araçtın hareketini sağlar ve dişli sistemiyle birlikte çalışarak motorun gücünü ve torkunu aktararak araç hareket ettirir. Bu conta, milin ve dişlilerin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlar ve araçta hareketi düzenler.

Dişli Mili Contası, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler D

Düz Şasi

Straight Chassis, Straight Frame

Kategoriler D