Memeyi Ayarlama Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Memeyi Ayarlama, Meme ayarı, otomobil motorunun emme sisteminde bulunan meme ayar vidalarının doğru şekilde ayarlanması işlemine verilen isimdir. Bu işlem, motorun performansını iyileştirir ve düzenli bakımın bir parçasıdır.

Memeyi Ayarlama, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler M

Mafsallı Mil Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Mafsallı mil, otomobillerin motorlarında bulunan bir parçadır. Mafsallı mil, motorun hava girişini kontrol eden bir parçadır ve motorun çalışması sırasında önemli bir rol oynar. Mafsallı mil, zaman içinde hasar görebilir ve çalışmama riski oluşabilir.

Mafsallı Mil, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler M

Motor Kapağı Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Motor Kapağı, içten yanmalı araçların motor blok yapısı üstünde bulunan parçadır. Motor Kapağının diğer adı da silindir kapağıdır. Motor kapağı görevi, manifold, bujiler ve diğer motor aksamlarını korumaktadır.

Motor Kapağı, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler M

Motor Hacmi Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Motor Hacmi diğer adıyla silindir hacmi silindirlerin alt ve üst noktaları arasında kalan aralıktaki hacmi demektir. Aynı zamanda hava-yakıt karışımının işlendiği alan da diyebiliriz.

Motor Hacmi, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler M

Motor Bakımı Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Motor Bakımı, araçların kalbi olan motorların periyodik olarak yapılan bakımları anlamına gelmektedir. Motor bakımında çoğu içten yanmalı motorlu araçlarda 10-15 bin kilometre’de bir motor yağı değişir. Kilometresi yüksek araçlarda yıpranan parçalardan dolayı rektifiye işlemleri gibi ağır bakımlarda bu kapsama girmektedir.

Motor Bakımı, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler M

Motor Vuruntusu

Crank, Knocking Motor, Pinking, Pinging, Wild Ping, Rattling

Kategoriler M