Römork Bağlantısı Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Römork Bağlantısı, araçların arka kısmındaki şasi takviyesiyle birlikte çıkarılan topuzu ifade eder. Römork bağlantısı doğrudan araç şasisine bağlı olduğu için herhangi bir kırılma veya başka bir sorun ortaya çıkmaz.

Römork Bağlantısı, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler R

Römork Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Römork, yükleri taşımak için kullanılan ve motorlu taşıtların arkasına takılan tekerlekli motorsuz araca denir. Çekici arabaların arkasındaki çeki demirine bağlanan bu araçların tam ve yarı römork olmak üzere iki türü vardır. Çekici araca yük bindirmedikleri için ön akslı tam römorklar tipik olarak kamyon, traktör ve kamyon gibi büyük araçlarda ticari amaçlarla kullanılır.

Römork, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler R

Rulman Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Rulman, zıt yönlerde dönen parçaların mümkün olan en az miktarda sürtünme ile birbirlerini geçmesine izin veren ve daha az enerji kullanarak daha hızlı hareket etmelerini sağlayan bir makine bileşenidir.

Rulman, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler R

Regülatör Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Regülatör, araçlarda basıncı dengeleyici olarak kullanılır. Yakıt sisteminde görev yapan bu parçanın arızalanması durumunda rölanti dengesizliği ve motorun durması gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Regülatör , İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler R

Radyatör Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Radyatör, aracın motorundaki aşırı ısınmayı önleyen parçaya denir. Bu parça radyatör sıvısının sürekli olarak döngüsünü sağlayan çok önemli parçadır.

Radyatör, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler R