Şanzıman Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Şanzıman, araçlar için çok önemli bir bileşendir. Arabanın içindedir ve motorun verdiği gücü tekerleklere aktarır. Ancak, bu gücün doğrudan iletimi yoktur. Ayrıca aracın geri vitesteyken geri, sıralı vites oranlarına komut verildiği zaman ileri gitmesini, sabit bir hızda kalmasını ve yüksek hızda giderken benzin tasarrufu yapmasını sağlar.

Şanzıman, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Ş

Şasi Traversi Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Şasi Traversi, aracın ön kısmında yer alan bileşenlerin hemen hemen tamamını taşıyan ve onu ana şasiye bağlayan parçadır. Ana şasinin malzemesi de travers yapmak için kullanılır. Traversin ayarlanması için kaput hariç, aracın alt takımının tüm bileşenleri çıkarılmalıdır.

Şasi Traversi, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Ş

Şasi Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Şasi, tüm arabaların iskelet sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaza anında çarpışma şiddetine dayanabilecek uygun kırılma noktalarını kırarak kazanın şiddetini en aza indiren bölüm, tüm parçalarının monte edildiği en büyük bölümdür.

Şasi, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Ş

Şarj Akımı Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Şarj akımı, şarj sırasında bataryada enerji depolanır. Pozitif ve negatif plakalardaki kurşun sülfat, bitmiş pil uygun akım kaynağına bağlanırsa ve deşarj akımının ters yönünde akan bir şarj akımı geçirilirse bozulur.

Şarj Akımı, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Ş

Şanzıman Muhafaza Kutusu Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Şanzıman muhafaza kutusu, bir araçta tipik olarak bir transfer gövdesidir. Şanzıman olarak da adlandırılan vites kutusu, motorun hızını ve torkunu tekerleklere aktarmak için değiştirir. Sonuç olarak, şanzıman muhafaza kutusu bir aracı çeşitli hız ve kuvvet oranlarında itme kapasitesine sahip parçadır.

Şanzıman Muhafaza Kutusu, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Ş

Şamandıra Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Şamandıra, kelime anlamıyla yapısı gereği fizik kurallarının temelinde bulunan kaldırma kuvvetini esas alarak sıvı seviyesini işleme katarak çalışan düzenektir. İçten yanmalı araçlarda ise yakıt deposunda bulunur. Aracın yakıt seviyesini kontrol etmek için yakıt şamandırası kullanılır.

Şamandıra, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Ş