Servo Fren Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Servo fren, fren pedalını gevşetmek için çalışan ve frenleme gücünü kabaca beş kat artıran güçlendirici bir bileşendir. Kaput açılır açılmaz direksiyon hizasında olan ve genellikle motor bölmesini kaplayan silindirik, büyük ve siyah kısımdır.

Servo fren, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Servo Direksiyon Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Servo direksiyon, elektrikle çalışan ve yalnızca sürücünün ihtiyacı olduğunda devreye giren hızlı, yardımcı bir direksiyon sistemidir. Hidrolik parçalara ihtiyaç duymadan çalışır.

Servo Direksiyon, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Silindir Gömleği Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Silindir gömleği, yanma odası, pistonlar ve segmanlardaki yanma enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür. Gömlekler, ölçümlerini korurken aşırı mekanik, ısı ve basınç kuvvetlerine dayanabilir. Piston, gömlekler tarafından tüm zaman boyunca sabit tutulur.

Silindir Gömleği, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Segman Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Segman, içten yanmalı motorlarda yanma ile üretilen ısı enerjisini dönüştüren sistemdeki en önemli bileşenlerden biridir. Segmanlar motorda önemli roller oynamaktadır.

Segman, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Saplama Cıvatası Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Saplama cıvatası, her iki ucundan dişli olan, başı veya gövdesi olmayan bir vidadır. Demonte ve montajlı bağlantı elemanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Sabit kalması için ana bileşen gövdesine sıkıca yerleştirilmiştir. Daha sonra diğer bileşenle birleştirildikten sonra somunlarla sıkılır.

Saplama Cıvatası, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Sigorta Kutusu Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Sigorta Kutusu, araçlarda bulunan tüm elektronik aksamları çalıştırır ve kontrol eder. Ateşleme sistemi, klima, konfor elemanları, farlar, iç aydınlatma, korna ve alarm sistemleri gibi elektronik bileşenler de sigorta kutusu kontrolüne dahildir.

Sigorta Kutusu, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Supap Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Supap , sıvı dolaşımını düzenleyen, yay ile gerginliği koruyan ve dik duran bileşendir. İçten yanmalı motor supapları, boru sistemlerinden gaz veya sıvı yakıt akışını düzenler. Motora hava girişini veya yakıt-hava karışımını değiştirir.

Supap , İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Senkromeç Dişlisi Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Senkromeç dişlisi, bir otomobilin vites kutusunda vites değiştirmeyi kolaylaştıran bileşenin adıdır. Araç hareket ederken ve vites değiştirirken tekerleklerin birbiri arasında geçişine izin verir.

Senkromeç Dişlisi, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S

Süspansiyon Çubuğu Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Süspansiyon Çubuğu, eğilme yükleri dışında eksenel kuvvetleri iletmek için kullanılır. Bu tür çubuklar değişken bir kesit profiline sahip olabilir, ancak yüksek bir burkulma direncine de sahiptirler. Dairesel kesitli çubuklar en sık kullanılan çubuklardır.

Süspansiyon Çubuğu, İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler S