Zincir Tahrik Dişlisi Nedir? Zincir Tahrik Dişlisi İngilizcesi

Zincir Tahrik Dişlisi nedir sorunun cevabına yanıt verelim. Bir diğer adı cer dişlisi olarak bilinen zincir tahrik dişlisi otomobillerde yer alan parçaları hareket ettirmeye çalışan çarktır. Teker yapısındaki zincir tahrik dişlisi araçta yer alan diğer dişlilerin dönme hareketini gerçekleştirir. Zincir yapıya sahip oldukları için birbiriyle direkt eşleşmezler.

İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Z

Zincir Karteri Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Zincir karteri, ağırlıkla motosikletlerde bulunur. Ayrıca zincirli triger yapısına sahip otomobillerde de yer alır. Yağ karterine benzer amaca uygun hizmet etmektedir. Zincir karterinin görevi zincirli yapının çevreden gelebilecek dış etkenlere karşı korumaktır. Özellikle

Devamını oku…

Kategoriler Z

Zincir Ayarlayıcı Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Zincir Ayarlayıcı, özellikle motosikletin hareketini sağlayan zincir sisteminin doğru gerginlikte olmasını sağlayan parçadır. Zincir Ayarlayıcı, motosikletin ay da zincir yapısının hatalı olması, bollaşması ve fazla gergin olmasından dolayı kullanılır.

Zincir Ayarlayıcı İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Z

Zıvana Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Zıvana nedir sorunun cevabına tek bir cevap vermemiz mümkün değil. Zıvana halk genelinde birbirine geçmeli yapısı olan ve biri sivri diğeri ucu açık yapıdaki tertibattır. Zıvana mekanik parçalarda görevi

Devamını oku…

Kategoriler Z

Zengin Karışım Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Zengin Karışım araçların motor çalışma prensibiyle ilgili bir terimdir. Zengin karışım genel anlamda hava-yakıt oranında hava değerinin azalması ve ters orantıyla yakıt oranının yükselmesi anlamına gelir. Hava-yakıt oranının bozulmasıyla meydana gelen zengin karışım sorunundan dolayı yakıt tüketimi artarken performans kaybı yaşanır. Aracın çekişindeki düşüş arttıkça aracınız hataya geçebilir.

Zengin Karışım İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Z

Zayıf Ateşleme Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Zayıf Ateşleme araçların motor çalışma prensibiyle ilgilidir. Zayıf ateşleme, iki ya da dört zamanlı içten yanmalı motorlarda hava ve yakıtın karıştığı ortamda buji tarafından ateşlenmenin yeteri oranda gerçekleşmemesi olayıdır. Bu soru ateşleme bobini kaynaklı arızadan dolayı da gerçekleşebilir. Zayıf Ateşleme de yakıt artışı, motor da sarsıntılı çalışma ve duman atma durumları gözlenebilir.

Zayıf Ateşleme İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Z

Zarlı Kontaktör Nedir? İngilizce Anlamı Nedir?

Zarlı Kontaktör nedir, otomobil terimleri içerisinde pek bilinmemektedir. Zarlı Kontaktör araçların elektrik sisteminde kullanılan parçadır. Kontaktör ile elektrik sisteminin anahtar yapısına ait kontrol mekanizmasının anahtarlaması gerçekleştirilir.

Zarlı Kontaktör İngilizce’de

Devamını oku…

Kategoriler Z